Prof. Dr. Mehmet Nejat Akar

Prof. Dr. Mehmet Nejat Akar


About me


A Human Mission : Dumlupınar

While I was writing my book on Ord. Prof. Dr. Albert Eckstein, I corresponded with his widow Erna Eckstein. Albert Eckstein was invited to Turkey to establish the Pediatr

İnsanlığın yüzüncü yıldönümünde hatırladığı Birinci Dünya Savaşı Türkiye için ayrı bir anlam taşıyor. Önüyle sonuyla bu savaş Türklerin on yılını aldı, bir imparatorluğu yıktı, bir kuşağın yitip gitmesine neden oldu.

Çocuklar bu savaş yıllarında apayrı acılar çekti, ama bu konu pek az ele alındı. Nejat Akar'ın çocuk hekimi titizliği ve duyarlılığına usta araştırmacı kimliğini ve yazarlığını ekleyerek ortaya çıkardığı 1. Dünya Savaşı'nda Çocuklar , kimi zaman öfkelenerek, çoğu zaman da içiniz acıyarak okuyacağınız, Nejat Akar'ın sorduğu soruyu size hep sorduracak bir yapıt.

“Geçen yüzyılda çok kan dökülen savaşlardan, üzerinden yüz yıl geçmiş olmasına karşın Birinci Dünya Savaşı'ndan bugüne ne değişti?”

Dr. Ceyhun Balcı

İnsanlığın yüzüncü yıldönümünde hatırladığı Birinci Dünya Savaşı Türkiye için ayrı bir anlam taşıyor. Önüyle sonuyla bu savaş Türklerin on yılını aldı, bir imparatorluğu yıktı, bir kuşağın yitip gitmesine neden oldu.Çocuklar bu savaş yıllarında apayrı acılar çekti, ama bu konu pek az ele alındı. Nejat Akar'ın çocuk hekimi titizliği ve duyarlılığına usta araştırmacı kimliğini ve yazarlığını ekleyerek ortaya çıkardığı 1. Dünya Savaşı'nda Çocuklar , kimi zaman öfkelenerek, çoğu zaman da içiniz acıyarak okuyacağınız, Nejat Akar'ın sorduğu soruyu size hep sorduracak bir yapıt.“Geçen yüzyılda çok kan dökülen savaşlardan, üzerinden yüz yıl geçmiş olmasına karşın Birinci Dünya Savaşı'ndan bugüne ne değişti?”Dr. Ceyhun Balcı

1. Dünya Savaşı'nda Çocuklar

Prof. Dr. Mehmet Nejat Akar'ın "1. Dünya Savaşı'nda Çocuklar" adlı kitabı hakkında

Contact

Prof. Dr. Mehmet Nejat Akar
eMailE-mail address of Prof. Dr. Mehmet Nejat Akar
Websitetobbetuhastanesi.com.tr
AddressBeştepeler Mh., Yaşam Caddesi 5-7, 06105 Ankara/Ankara, Türkiye
Spoken LanguagesEnglish, Türkçe