Yönetim Kadrosu

Aralık 2004 tarihinde Ankara Söğütözü’nde hizmet vermeye başlayan TOBB ETÜ Hastanesi, ABD’de Amerikan Mimarlar Birliği ve ‘Modern Healthcare Journal’ tarafından “En iyi tasarım” ödülüne layık görülmüştür. Toplam 25 bin m2 kapalı alan üzerine kurulan Hastane; binası, fonksiyonalitesi, uluslararası standartlara uygunluğu ve de geniş, konforlu yaşam alanları sunmasıyla hastalarına birçok avantajı da beraberinde getirmektedir.
TOBB ETÜ Hastanesi henüz kuruluş aşamasında iken hem hastane mimarisi hem de verilecek hizmet açısından kalitede en yüksek noktayı hedefleyerek, bu hedef doğrultusunda ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistem Belgesi çalışmalarını başlatmış ve açılışını takiben 6 ay gibi kısa bir sürede; 2005 Haziran ayında Kalite Belgesi’ni almıştır, diğer yandan yine bir yıl gibi kısa bir süre içinde de uluslararası akreditasyon (JCI) belgesini almaya hak kazanmıştır.

Tüm dünyada hastayı esas alan ve hasta memnuniyeti ile birlikte sağlık personelini kaliteli ve iyi hizmet vermeye yönlendiren Uluslararası akreditasyon (JCI) standartlarına da uygun olarak planlanan TOBB ETÜ Hastanesi, JCI kapsamında, hasta güvenliği, enfeksiyon kontrolü, hasta hakları, hasta ve ailesinin eğitimi gibi kritik konularda tüm yönetimsel gereklilikleri sağlamaktadır.

TOBB ETÜ Hastanesi büyük bölümü tam zamanlı olmak üzere 78 doktoru, 142 hemşiresi, medikal, idari, teknik ve diğer kadrolarıyla birlikte toplam 547 çalışanıyla hizmet vermektedir. Tüm branşlarda 24 saat nitelikli sağlık hizmeti sunan hastane, ayrıca kadrolu hekimlerinin yanı sıra ameliyatlarını burada yapmak isteyen serbest hekimlere de hastane imkanlarını sunmaktadır.

TOBB ETÜ Hastanesi’nde, önemli teknolojik altyapılarından olan PACS (Picture Archival Communication System) sistemi ile hastaların tüm tıbbi kayıtları yanında tıbbi görüntüleri de dahil olmak üzere güvenli ve hızlı erişilebilir bir şekilde kaydedilmekte ve saklanmaktadır. Laboratuvarlara gidecek örnekler PTTS (Pünomatik Tüp Transfer Sistemi) sistemi ile hastane içinde hızlı ve güvenli taşınabilmektedir. Hastanede, gerek genel mimari yapı, gerekse teknolojik ve yönetimsel açılardan, enfeksiyonların önlenmesi ve kontrolü konusunda gerekli tüm tedbirler de alınmış durumdadır.

Hastane, 104 yatak kapasitesi ve 8 ameliyathane ile hastalarına “özel sağlık” hizmet sunmaktadır. Özel olarak tasarlanmış Ağız ve Diş Sağlığı, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Gastroenteroloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Göz Hastalıkları ünitelerinin yanı sıra Anestezi ve Reanimasyon, Beslenme ve Diyetetik, Biyokimya, Dermatoloji, Endokrinoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göğüs Cerrahisi, İç Hastalıkları, Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları, Mikrobiyoloji, Nöroloji, Nöroşirurji, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Üroloji branşlarında hastalarına hizmet vermektedir. Hastanede, Radyoloji, Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuvarlarının yanında Patoloji Laboratuvarı da bulunmaktadır. Hastanenin gelişmiş Patoloji Laboratuvarında hastalar ameliyattayken dokuların çalışılıp sonuçların ameliyatı yapan cerraha hızlı ve güvenli iletimini sağlayan bir sistem de mevcuttur.

TOBB ETÜ Hastanesi, etik değerlerden ödün vermeden hastalarının haklarını gözeten, ihtiyaç, istek ve beklentilerini karşılayan, ulaşılabilir, kesintisiz ve güvenilir sağlık hizmetini çağdaş standartlarda sunan bir kuruluştur.

Sağlık hizmetinde; güveni, saygınlığı ve hasta memnuniyetini temel ilke edinmiş, çalışanları ile bütünleşmiş, kurumsal kimliği ile de öne çıkan, uluslararası düzeyde örnek bir kuruluş olmaktır.