Hemşirelik Hizmetleri

Hemşirelik bireye ve topluma yardım etmeyi amaçlayan, bilim ve sanattan oluşan bir sağlık disiplinidir. Bu amacın gerçekleştirilmesinde sağlığın korunması, yükseltilmesi, geliştirilmesi ve hastalık halinde bakıma/iyileştirmeye yönelik hizmetlerin sunumu esastır. Hemşirelik mesleğinin uygulanmasında öncelikle gereksinimler saptanır, bakım/hizmet planlanır, uygulanır ve sonuçlar değerlendirilir.

Özel TOBB ETÜ Hastanesi Hemşirelik Anlayışı


Hemşirelik mesleki bilgi ve beceri yanında yüksek ahlaki anlayış ve davranış temeli gerektirir. Mesleki etik kurallara uymak, çağdaş bilgiye sahip olmak ve vicdanlı olmak bir hemşirenin temel davranış biçimi olmalıdır. Hemşireliğin doğasında insana saygı ve insan haklarına değer verme vardır. Hasta haklarının, değişen sağlık ihtiyaçlarının, hasta ve hasta yakınlarının beklentilerinin karşılanması ile etkili, verimli ve duyarlı sağlık hizmeti sunulmasında hemşirelere önemli görevler düşmektedir. Milliyet, renk, inanç, yaş, cinsiyet, siyasi ve sosyal statü sunulan hemşirelik hizmetinin kalitesini değiştirmez.

Verdiğimiz hizmetin merkezinde her zaman bireyler ve çevreleri bulunmaktadır. Hemşirelerimiz kurumun ve hemşirelik hizmetlerinin vizyonunu, misyonunu ve kurumun temel değerlerini esas alarak, bilimsel sonuçlara, kanıta dayalı ve uluslararası akreditasyon standartlarında hemşirelik hizmetlerini yürütürler. Hemşirelerimiz her bireyin kaliteli hemşirelik bakımı alması gerektiğinin bilincinde olarak görevlerini en iyi şekilde gerçekleştirirler.

Özel TOBB ETÜ Hastanesinde hemşirelik hizmetleri üst yöneticisi ünvanı Hemşirelik Hizmetleri Direktörüdür ve Yönetim Kurulu Başkanına bağlı olarak çalışır. Özel TOBB ETÜ Hastanesi yönetiminde hemşirelik hizmetlerinin yer alması kararlara katılımı, sorunların hızlı çözümünü ve en önemlisi otonomiyi sağlamaktadır. Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğüne bağlı kadrolar; direktör yardımcısı, süpervizör hemşireler, kalite ve eğitim hemşiresi, sorumlu hemşireler, özel dal sorumlu hemşireleri (enfeksiyon kontrol hemşiresi, diyabet hemşiresi, KVC vaka yöneticisi, ameliyat vaka yöneticisi) hemşireler, ebeler ve sağlık destek personelleridir.

İlgili Makaleler

EL HİJYENİ VE SAĞLIĞIMIZ

Doğada, dokunduğumuz her yüzeyde, havada bile çok sayıda mikroorganizma bulunmaktadır. Ellerimiz; günlük hayat içinde, çevre ile her türlü ilişkimizi sağlayan, bu nedenle de en çok mikroorganizma barındıran organımızdır. Ellerimiz yoluyla her yere taşınan bu mikroorganizmalar basit bir soğuk algınlığından, ciddi hastalıklara kadar birçok istenmeyen duruma neden olabilir.

44013 Kez izlendi

Dünya Hemşireler Günü (12 Mayıs)

Hemşirelik demek; fedakarlık ve özveri demek... 12 Mayıs Hemşireler Günümüz Kutlu Olsun.

26867 Kez izlendi

HASTANELERDEKİ TEHLİKELERİN FARKINDA MISINIZ?

Başlık bir anda okuyunca insanı ürkütüyor değil mi? Eğer canınızı emanet ettiğiniz hastane, hasta güvenliği süreçlerini izleyip yönetmiyorsa tehlikenin boyutunu da bilmeniz mümkün değildir. Sağlık hizmetleri sunumu ve hastane süreçleri gerçekten de karmaşıktır. Hastaneye adım attığınız andan çıktığınız ana kadar, yani hizmet aldığınız dönem sizin için ne kadar güvenli? Hatta çıktıktan sonra sizi neler bekliyor?

11014 Kez izlendi

Paylaş

TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Hastanesi

Ortopedi ve Travmatoloji ve 47 daha

Sabit hat: +90 312 292 9900
Faks: +90 312 292 9910
E-posta: info@tobbetuhastanesi.com.tr

TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Hastanesi
Yaşam Caddesi No:5 Söğütözü 06510 Ankara / Turkey