Beyin Cerrahisi Nöroşirürji

Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü deneyimli ve dünyaca tanınmış bir profesörün liderliğinde 7 gün 24 saat acil servis, acil ameliyat ve de haftanın 6 günü poliklinik ve ameliyat hizmeti vermektedir. Beyin Cerrahisi’nin her dalında nörotravma, nöroonkoloji, nörovasküler cerrahi, pediatrik nöroşirürji, ağrı cerrahisi, kompleks spinal cerrahi konusunda hizmet verilmektedir.

HİZMET ALANLARI / HİZMET SAATLERİ:

Pazartesi – Cuma: 08:30-18:00
Cumartesi : 08:30-13:00 saatleri arası poliklinik ve elektif ameliyat hizmetine ek acil serviste haftanın 7 günü 24 saat hizmet verilmektedir.

BÖLÜM KULLANIMINDA OLAN TEKNİK OLANAKLAR:

24 saat açık bilgisayarlı tomografi, 24 saat açık MR, EMG, EEG gibi tanısal olanaklara ek tedavi sürecinde etkin gelişmiş ameliyat mikroskobu, intraoperatif radyografi için mobil skopi, intraoperatif tümör cerrahileri için navigasyon ve tümör cerrahisinde kullanılan ultrasonografik aspiratör.

ÜNİTELER / BİRİMLER:

Nöroşirürji uygulamalarında tanı ve tedavi aşamasında hastalar genel yoğun bakım, nöroloji, nöroradyoloji ve de girişimsel radyoloji uzmanlarıyla yakın işbirliği ile ele alınmakta ve takip edilmektedir.

LABORATUVAR:

Bilgisayarlı tomografi, MR, Anjiografi, EMG, EEG, SEP gibi tanısal tetkiklerin yanısıra kanda ve beyin omurilik sıvısında tüm laboratuvar tetkikleri yapılmaktadır.

AMELİYAT / İŞLEM / GİRİŞİMLER:

Gerek erişkin ve gerek çocukluk çağında olsun; beyin, omurilik ve sinir sistemine ait tümör, beyin damar anormallikleri ve gelişimsel hastalıkların cerrahi tedavisi yapılmaktadır. Travmaya bağlı gelişen her türlü kafa ve omurilik yaralanmasının da hızlı tanı ve tedavisi acil servis ve yoğun bakım hizmetleri ile koordine bir şekilde sağlanmaktadır.

TANI VE TEDAVİSİ YAPILAN HASTALIKLAR:

Nöroonkolojik Hastalıklar (Beyin Omurilik Tümör Hastalıkları): Beyin ve omuriliğin tüm tümörlerinin, tüm çevre sinirlerin, hipofiz bezinden kaynaklanan tümörlerin (özellikle burundan girilerek-transsfenoidal), göz çukuru ve kafa tabanı tümörlerinin mikrocerrahisi

Serebrovasküler Hastalıklar (Beyin Omurilik Damar Hastalıkları): Beyin içi kanamaların, beyin ve omurilikteki anevrizma, AVM gibi damarsal bozuklukların ve boyun ana damarları darlıklarının mikrocerrahisi

Spinal Hastalıklar(Omurga-Omurilik Hastalıklar): Boyun ve bel ağrılarının ve fıtıklarının mikro teknikle cerrahi tedavisi, omurga kaymaları, spinal stenoz (dar omurilik kanalı), omurganın yapısal bozuklukların uygun yöntemlerle ( vidalama, mikrocerrahi, dekompressif cerrahi) tedavisi

Periferik Sinir (Çevre Sinirleri) Cerrahisi ve Ağrı Cerrahisi: Kol-bacaklar ya da yüz gibi çevre organlara dağılan sinirlerin mikrocerrahisi, trigeminal nevralji ve hemifasial spazm için mikrovasküler dekompresyon cerrahisi.

Pediatrik (Çocukluk çağı sinirleri): Doğumsal beyin ve omurilik anomalileri, hidrosefali, çocukluk çağı tümör ve damarsal beyin hastalıklarının mikro cerrahisi

ÖZELLİKLİ HİZMET ALANLARI:

Erişkin ve çocukluk çağı beyin, omurilik ve sinir sistemine ait tüm doğumsal ve edinsel tümör, damar ve yapısal hastalıkların ve tüm travma olgularının tanı ve cerrahi tedavisi yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bu içerikle ilgili bir makale henüz eklenmemiştir.

Paylaş

TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Hastanesi

Ortopedi ve Travmatoloji ve 47 daha

Sabit hat: +90 312 292 9900
Faks: +90 312 292 9910
E-posta: info@tobbetuhastanesi.com.tr

TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Hastanesi
Yaşam Caddesi No:5 Söğütözü 06510 Ankara / Turkey